Gokart-Park Chrzanów
Godziny otwarcia:         poniedziałek - piątek: 15:00 - 21:00         sobota - niedziela: 11:00 - 21:00

Regulamin

Zasady korzystania z toru

Przed wykupieniem biletu należy zapoznać się z Regulaminem toru GOKART-PARK oraz wypełnić stosowne oświadczenie w kasie na torze.
Na naszych gokartach mogą na razie jeździć osoby o wzroście powyżej 1,40 m (wkrótce planujemy dostosować gokarty dla nieco niższych kierowców).
Dzieci i młodzież w wieku do 18 lat może wykupić bilet na przejazd WYŁĄCZNIE za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.
W przypadku dzieci do lat 14 - opiekun prawny musi przebywać osobiście na terenie gokartparku podczas przejazdu dziecka. Rodzic lub opiekun prawny bierze pełną odpowiedzialność za dziecko w trakcie pobytu na torze.
Po wykupieniu biletu otrzymają państwo instruktaż odnośnie zasad bezpieczeństwa na torze, sygnalizacji oraz obsługi gokarta.

 

Plik do pobrania:

 

Znaczenie flag sygnalizacyjnych

ZIELONA - Rozpoczęcie przejazdu

Pokazywana w celu wystartowania przejazdu z PIT-LANE lub w celu wznowienia przejazdu wstrzymanego.


ŻÓŁTA - NIEBEZPIECZEŃSTWO - ZAKAZ WYPRZEDZANIA

Pokazywana w sytuacji zagrożenia. Kierowca zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność, nie ścigać się i nie wyprzedać, zwolnić, a w razie potrzeby zatrzymać się.


NIEBIESKA - NAKAZ PRZEPUSZCZENIA SZYBSZEGO KIEROWCY

Kierowca któremu jest pokazana flaga niebieska powinien umożliwić bezproblemowe wyprzedzenie go przez gokarta jadącego za nim, w najbliższym dogodnym miejscu toru. Zjechać z optymalnej linii jazdy i delikatnie zwolnić ale nie zatrzymywać się.


CZERWONA - STOP - NAKAZ ZATRZYMANIA

Może być pokazana dla wybranego kierowcy lub dla wszystkich kierowców. Niezatrzymanie się przed flagą czerwoną jest zachowaniem szczególnie niebezpiecznym i może skutkować natychmiastową dyskwalifikacją.


SZACHOWNICA - KONIEC PRZEJAZDU

Po pokazaniu tej flagi czas nie jest już mierzony, a kierowca ma obowiązek zwolnić i zjechać do PIT-LANE.


CZARNO-BIAŁA - OSTRZEŻENIE

Pokazywana za niesportową lub nieregulaminową jazdę. Brak reakcji na ostrzeżenie może skutkować wykluczeniem z przejazdu.


CZARNA - DYSKWALIFIKACJA/WYKLUCZENIE

Pokazywana za niesportową lub nieregulaminową jazdę. Kierowca zobowiązany jest natychmiast zakończyć przejazd ? powoli zjeżdżając do boksu. Wykluczenie może ale nie musi być poprzedzone ostrzeżeniem. Wykluczenie może dotyczyć bieżącego przejazdu lub całego dnia ? bez możliwości zwrotu poniesionych kosztów.


Copyright © 2015 Gokart Park
Projekt i wykonanie: BielSoft